WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Pola Nadziei

    Pola Nadziei to coroczna kampania, która od roku 2003 ma charakter ogólnopolski. Międzynarodowym symbolem kampanii jest Żonkil - kwiat nadziei. Przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum "Królowej Pokoju" w Tarnowskich Górach obejmuję rocznie opieką prawie 100-u chorych oraz pokrywa koszty opieki i leczenia, a także nieodpłatnie wypożycza sprzęt medyczny.  Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku Pola Nadziei realizowane są przez Hospicja z różnych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.


Spotkanie w Szkole SP1

 Dzień papieski w szkole nr 1 w Sowicach oraz podziękowanie młodym Wolontariuszom

Dzień papieski w szkole nr 1 w Sowicach
Występ dzieci wraz z prezentacją
Podziękowania
Przekazanie obrazu z bł. Janem Pawłem II

Walne Zebranie 2011

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Pokoju (18.04.2011)

Wystąpienie Pani Prezes
Walne Zebranie 2011

 Walne Zebranie  
 

Jak możesz pomóc ?
    Istnieje kilka możliwości wsparcia Hospicjum Królowej Pokoju. Każda z nich jest dla Nas tak samo istotna. Oto formy pomocy w jakie możesz się zaangażować:
  1. Wolontariat - bycie Wolontariuszem jest niełatwym zadaniem, wiąże się z bezinteresowną pomocą chorym i cierpiącym, a także udziałem w akcjach oraz zbiórkach funduszy. Formą zapłaty dla Wolontariusza za trud i pracę włożoną przez cały rok jest uśmiech drugiej osoby i jej dobry stan zdrowia. Hospicjum Królowej Pokoju również nie zapomina o swoich Wolontariuszach organizując liczne spotkania i koncerty.

  2. 1% podatku - możesz przekazać 1% podatku na rzecz Hospicjum. Podatek, który i tak nie jest możliwy do odzyskania, może pomóc wielu chorym i cierpiącym.

  3. Wpłata na konto - jeżeli chcesz finansowo wspomóc Hospicjum Królowej Pokoju, możesz to uczynić wpłacając pieniądze na konto Hospicjum.

  4. Istnieją także inne formy wparcia Hospicjum Tarnogórskiego poprzez bycie sponsorem w różnych akcjach, czynienie prac na rzecz Hospicjum, promowanie ruchu Hospicyjnego itp.
    Wszystkich chętnych do ogólnie pojętej współpracy, zapraszamy do siedziby Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach lub o kontakt.
Marsz Życia

Uczniowie z Nadleśnictwa Brynek
Liczna grupa uczniów
I LO
Przy Siedzibie Hospicjum
Przy Siedzibie Hospicjum_2
Przy Siedzibie Hospicjum_2
 

więcej >>
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 84