WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Konkurs - Oddanie prac !

     Przypominamy uczniom szkół gimnazjalnych i podstawowych, że trwa konkurs, który jest organizowany przez nasze Hospicjum. Uczniowie szkół gimnazjalnych tworzą prace (utwór) literacki, natomiast uczniowie podstawówki pracę plastyczną. Technika dowolna, format pracy dowolny (jednak nie większy niż A1). Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Najlepsze prace z danej kategorii zostaną nagrodzone. Termin składania prac mija 18.11.2011 (szczegóły konkursu wraz z regulaminem: tutaj).


Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

    Dnia 8.11.2011 odbyło się spotkanie przedstawicieli tarnogórskiego Hospicjum
(na czele z kierownikiem NZOZ-u dr Olafem Lubas
UTW - prezentacja multimedialna) z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy II LO w Tarnowskich Górach. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Hospicjum to też życie" - Podaruj swój czas. W ten sposób chcemy zachęcić osoby 50+ do aktywnego włączenia się w wolontariat, a także dostarczyć niezbędnych informacji na temat działania Hospicjum. Na początku została wykonana piosenka pt.: "SOS" przez zaprzyjaźnioną wokalistkę. Podczas spotkania była przybliżana praca zespołu hospicyjnego oraz w jaki sposób pomagamy chorym. Dr Olaf przedstawił krótki wykład na temat bólu i walki z nim. Mamy nadzieje, że dzięki takim spotkaniom ludzie zrozumieją istotę niesienia pomocy oraz to, że nowotwór to nie jest wyrok tylko choroba z którą należy walczyć.

Spotkanie na UTW
Wykonanie piosenki
   
 

Hospicjum to też Życie - Koncert
Koncert
Koncert
thumb_img_0262.jpg
thumb_img_0264.jpg
thumb_img_0267.jpg
thumb_img_0271.jpg
Koncert - HTTŻ

     Dnia 23.10.2011 w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbył się koncert charytatywny zespołu "Beata i Marcin" w ramach kampanii "Hospicjum to też życie - Podaruj swój czas", w które uczestniczy tarnogórskie Hospicjum. Koncert był powiązany z nabożeństwem różancowym, które prowadzili wolontariusze Hospicjum Królowej Pokoju. Zespół wykonał kilkanaście pieśni Maryjnych, w tym Ave Maria oraz pieśń religijna Hallelujah ze znanego filmu animowanego (Shrek). Każdy utwór był nagradzany gorącymi brawami. Za wykonanie ostatniego utworu "Hallelujah" zespół został nagrodzony owacją na stojąco. Po koncercie została przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Pokoju. W tymi miejscu dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Hospicjum a szczególnie zespołowi "Beata i Marcin" za wykonanie wspaniałego koncertu charytatywnego.

Zobacz zdjęcia

Formy Wolontariatu

     Istnieje wiele form Wolontariatu, poprzez które możemy pomagać innym. Dzięki temu rozwijamy swoją osobowość, nadajemy sens życiu oraz możemy zyskać uznanie w oczach własnych i innych. W tarnogórskim hospicjum rozróżniamy kilka form Wolontariatu ( które dzielimy w zależności od pełnionych funkcji) :

  • medyczna - ta forma wolontariatu jest przeznaczona dla specjalistów z dziedziny medycyny i opieki tj: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i psycholodzy. Pomagają chorym walczyć z chorobą, prowadzą odpowiednie leczenie oraz przepisują odpowiednie leki.
  • niemedyczna - pozostali wolontariusze, którzy nie mają uprawnień medycznych a chcą wspierać chorego w chorobie i cierpieniu poprzez rozmowę, modlitwę i wsparcie duchowe.
  • stała - wolontariusz, który regularnie uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez hospicjum, jest pomocny podczas akcji zbierania funduszy i promowania ruchu hospicyjnego. Korzysta ze szkoleń i spotkań integracyjnych.
  • akcyjna - forma wolontariatu, która sprowadza się tylko do udziału w kwestach i zbiórkach pieniędzy na rzecz hospicjum.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 84