WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Ofiarodawcom - Bóg Zapłać !

     W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy pieniążki z 1% podatku na rzecz Naszej Organizacji. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i przekazany 1% podatku. Dziękujemy również osobom, które wspierają nas poprzez darowizny lub wolontariat. Wszystkim darczyńcom chcieliśmy serdecznie podziękować. Otrzymane fundusze będziemy starali się jak najlepiej wykorzystać na potrzeby chorych.

 Bóg Zapłać za ofiary

Oddział Opieki Paliatywnej !

Uprzejmie informujemy, iż  z dniem 2 maja 2012 roku w Szpitalu Św Kamila został otwarty Oddział Opieki Paliatywnej . W związku z rosnącymi potrzebami pacjentów od tego momentu opieka nad chorym z nieuleczalną choroba nowotworową może być także sprawowana w warunkach stacjonarnych. Oddział dysponuje 20-ma łóżkami na salach 2-3 osobowych. Do dyspozycji pacjentów jest zespół złożony z : lekarzy, pielęgniarek, psychologa, fizjoterapeuty oraz kapelana. Zgłoszenia pacjentów można dokonywać pod numerem telefonu  32-384-97-56 wewn. 125.  

Dokumenty niezbędne do przyjęcia to:

  1. skierowanie z nagłówkiem Oddział Medycyny Paliatywnej (lub Opieki Paliatywnej)
  2. rozpoznanie zaawansowanej choroby nowotworowej w fazie leczenia objawowego (wykluczone dalsze leczenie przyczynowe i diagnostyka)
  3. karta chipowa
  4. legitymacja ubezpieczeniowa
  5. dokumentacja medyczna
Podsumowanie Akcji Pola Nadziei

    Dnia 22.04.2012 Wolontariusze Hospicjum Królowej Pokoju przeprowadzili kwestę przed tarnogórskimi kościołami wPola Nadziei 2012 ramach kampanii "Pola Nadziei". Jednym z celów kampanii było przeprowadzenie zbiórki na potrzeby naszego hospicjum. Z pozyskanych funduszy zostanie zakupiony niezbędny sprzęt i leki dla podopiecznych hospicjum. Należy również wspomnieć, że część akcji została przeniesiona na niedziele 29.04. W tym dniu Wolontariusze kwestowali przy kościele w Strzybnicy - Rybna. Przyczyna była niezależna od Hospicjum wynikająca z woli ks. Proboszcza. Ostatecznie zbiórkę udało się przeprowadzić przy wszystkich tarnogórskich kościoła, za co serdeczne Bóg Zapłać. W imieniu Zarządu Hospicjum chcielibyśmy serdecznie podziękować młodzieży tarnogórskiej za aktywne włączenie się do kwesty oraz nauczycielom, którzy zachęcali do niej. W akcji szczególnie aktywnie uczestniczyły szkoły:

  • I LO im. St. Sempołowskiej
  • II LO im. St. Staszica 

Dziękujemy także darczyńcom, którzy tak licznie nas wspierają i nie są obojętni na cierpienie drugiego człowieka. Poniżej prezentujemy kwoty jakie zostały zebrane w poszczególnych parafiach. Zapraszamy na krótką galerię (z siedziby Hospicjum).

Bóg Zapłać za ofiary

więcej >>
Pola Nadziei - kwesta 2012
Pola Nadziei 2012 -  przygotowanie skarbonek
Pola Nadziei 2012
Pola Nadziei 2012
Pola Nadziei 2012 - Liczenie pieniędzy

Walne Zebranie !
     Dnia 26.03.2012 odbyło się Walne Zebranie Członków Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Walne Zebranie odbyło się w siedzibie Hospicjum i miało charakter sprawozdawczy. Otwarcie zebrania przypadło Prezesowi Hospicjum Eugeniuszowi Sobota, który także przedstawił sprawozdanie z działalności Hospicjum za rok 2011. Podczas spotkania głos zabierali również zaproszeni goście, którzy od lat współpracują z Hospicjum: pani Bożena Zdebel oraz pan Krzysztof Śmieja. Podsumowaniem spotkania było przeprowadzone szkolenia przez kierownika NZOZ-u pana dr Olafa Lubas. Doktor Olaf przedstawił najważniejsze problemy poruszane we współczesnej opiece paliatywnej, zarówno ze strony prawny jak i medycznej. Spotkania zakończyło się dyskusją na tematy bieżące w hospicjum.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 84