WydarzeniaWolontariatGaleriaO nasKontaktDojazd
MENU SERWISU
Strona Główna
Zarząd
Zgłoszenie chorego
Jak pomóc ?
Informacja o RODO

Przekaż 1% podatku

Zostań wolontariuszem

KAMPANIE
Pola Nadziei
Hospicjum to też Życie
 
 
 
Przekaż 1% podatku

Jak przekazać 1% podatku?

 

 

 

 

KRS:0000003495

Hospicjum Królowej Pokoju jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP).

     Oznacza to, że 1% podatku dochodowego może przekazać na działalności naszego Hospicjum. Tak pozyskane fundusze możemy przeznaczyć na zakup niezbędnego sprzętu medycznego i leków, które są potrzebne do leczenia chorych w terminalnym okresie choroby nowotworowej.

Dostępne są deklaracje interaktywne do wypełnienia PIT-ów:

 

Spotkanie w Rudach Raciborskich

     Dnia 15.12.2012 odbyło się spotkanie przedstawicieli ruchu hospicyjnego w diecezji gliwickiej. W spotkanie brali udział m.in. przedstawiciele hospicjów z:

  • Zabrza
  • Gliwic
  • Pyskowic
  • Tarnowskich Gór
Całe wydarzenie miało miejsce w klasztorze po Cysterskim w Rudach Raciborskich. Spotkanie rozpoczęło się popołudniem od nabożeństwa nieszpornego. Następnie odbył się wykład na temat związany z  Hospicjami, po wykładzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z rozważaniami. Na końcu odbyła się Msza św., a po Niej Agapa wraz z wspólnym łamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń.
Oddział Stacjonarny
     Od dnia 2.05.2012 Hospicjum Królowej Pokoju oraz szpital św. Kamila oo. Kamilianów w Tarnowskich Górach współtworzą Oddział Stacjonarnej Opieki Paliatywnej. Oddział Opieki znajduję się w szpitalu oo. Kamilianów przy ul. Bytomskiej 22. Do dyspozycji chorych jest 20-cia łóżek na salach 2-3 osobowych. Pacjent ma możliwość skorzystanie z porady i opieki: lekarzy, pielęgniarek, psychologa, fizjoterapeuty oraz kapelana. Zgłoszenia pacjentów można dokonywać pod numerem telefonu  32-384-97-56 wewn. 125.  

Dokumenty niezbędne do przyjęcia to:

  1. skierowanie z nagłówkiem Oddział Medycyny Paliatywnej (lub Opieki Paliatywnej)
  2. rozpoznanie zaawansowanej choroby nowotworowej w fazie leczenia objawowego (wykluczone dalsze leczenie przyczynowe i diagnostyka)
  3. karta chipowa
  4. legitymacja ubezpieczeniowa
  5. dokumentacja medyczna
 
Spotkanie Świąteczne 2012
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie Świąteczne
Spotkanie Świąteczne
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie Świąteczne

św. Mikołaj   Dnia 11.12.2012 (wtorek) o godz. 18:00 odbyło się spotkanie Świąteczne Wolontariuszy, Lekarzy i Pielęgniarek oraz działaczy Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Spotkanie miało miejsce w salkach przy kościele Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych (ul. Różana ), podczas którego gościliśmy gościa z odległych stron - św. Mikołaja. Mikołaj wręczył prezenty zasłużonym działaczom oraz Wolontariuszom. W galerii dostępne są zdjęcia ze spotkania.

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 84